Tere tulemast päris afro-indiaani maailma

Tutvu meie kogukondade loominguga, saa osaks meie lugudest

Kollektsioonid

 • Emakese Maa kingitused

  Eelistame looduslikke kiude mitte ainult nende keskkonnasõbralikkuse, vaid ka loomuliku ilu tõttu. Nende pind on meeldiv katsuda ja nad paitavad pilku.

  Looduslikes kiududes peegelduvad taimedes leiduvad keerukad, isekorduvad geomeetrilisid mustrid, mis loovad hüpnotiseerivaid rütme. Neid mustreid nimetatakse sageli “fraktaalideks”, mis tuleneb ladina keelest ladinakeelsest sõnast "fractus", mis tähendab "katki".

  Põlisrahvaste tarbekunstis tähendab natuke “katki” geomeetriline muster või veidi ebakorrapärane kuju "ava", või õieti “avanemist” - ust maagia maailma. Tähelepanuväärsel kombel paistavad ka Eesti parima tarbekunstniku Adamson-Ericu looming tihti silma tibake maagiliselt nihkes vormide ja joonte poolest.

  Vaata kollektsiooni 
 • Wayuu Kirivöö

  Selles kollektsioonis lõimuvad Eesti kirivöö mustrid Wayuu põlisrahva pärimusoskustega. Mõlemad kultuurid armastavad hüpnootiliste rütmidena pulseerivaid geomeetrilisi mustreid – Wayuude keeles "kanas".

  Väärib tähelepanu, et kasutatud on keskkonnasõbralikku lõnga. Kuigi Wayuud tarvitasid vanasti metsikut puuvilla ja muid kohalikke looduslikke kiude, on tänapäeval peamiseks materjaliks akrüüllõng, mille tootmine on aga loodusele tõsiselt koormav.

  Ivana kujundatud ja koostöös Wayuu tarbekunstnikega heegeldatud keskkonnasõbralikust lõngast kotid on esimesed omalaadsed. Loodetavasti pöördutakse üha rohkem tagasi looduslike kiudude või siis muude keskkonnasõbralike materjalide juurde.

  Vaata kollektsiooni 
 • Sotsiaalne ettevõte

  Jagame kasumit oma kunstnikega. Iga ostuga panustad majanduslikult kehvas olukorras olevate kogukondade toimetulekusse ja aitad neil säilitada oma pärimuskultuuri ning traditsioonilist eluviisi

 • Käsitsi valmistatud

  Kõik meie tarbekunsti esemed on valmistatud käsitsi, kasutades sajanditevanuseid ainutaolisi pärimusoskusi ja enamasti looduslikke haruldasi materjale

 • Kultuuriteadlik

  Austame ja edendame kultuuririkkust. Meie pakutavate toodete kaudu kõnelevad erinevad pärandid, jagame nende loojate lugusid

 • Keskkonnasõbralik

  Püüame vähendada keskkonnasaastet, kasutades võimalusel jätkusuutlikke materjale ja valmistusmeetodeid. Areneme pidevalt, et leida selleks parim lahendus

1 kohta 4
 • Eelistame looduslikke kiude mitte ainult nende keskkonnasõbralikkuse, vaid ka loomuliku ilu tõttu. Nende pind on meeldiv katsuda ja nad paitavad pilku. Looduslikes kiududes peegelduvad taimedes leiduvad keerukad, isekorduvad geomeetrilised mustrid, mis loovad hüpnotiseerivaid rütme.

  Teekond taimest lõngani on alati pikk ja keeruline, alates kasvatamise ja koristamisega ning lõpetades arvukate töötlemisvõtetega vastavalt materjalile ja esemele.

  Looduslikest kiududest toodete ostmine aitab kogukonnal jätkata traditsioonilist eluviisi ja hoida nõnda oma maa ökosüsteemi tervist.

 • Ükski kasutatavatest taimedest ei ole väljasuremisohus, kuid werrengue ja cumare arvukus väheneb. See ei ole seotud nende kasutamisega tarbekunstis, vaid metsade raadamise, põllumajanduse ja taristute laienemise tõttu.

  Põliskogukonnad panustavad jätkusuutlikkusse eelkõige läbi oma eluviisi, sh pideva innovatsiooni: nt Werrengue puhul on koostöös teadlastega juurutatud uus tehnika, et saada taime südamik kätte puud maha lõikamata, säilitades seeläbi materjali.

Do you have a design in mind?

We understand that some customers desire specific items. Contact us for your desired design.

(applies only to ancestral pattern earrings.)

contact us

Meie õnnelikud kliendid

 • Heiki Trolla (Navitrolla)

  Kui ma nägin esimest korda sinu kõrvarõngaid, siis kohe meeldis mulle nende salapära. Kohe sain aru ka sellest, et mina neid kanda ei saa. Kardan valu ja kõrvadesse auke teha ei saa. teile mu naisel on augud olemas ja nii ma kinkisingi hoopis talle paar paari. Tegelikult näengi ma neid niimoodi paremini. Muidu peaksin aina peegli ees ennastimetlema ja see võiks teisiti kahtlane tunduda. Mu naine on ka õnnelik, ta arvab, et ma vaatan teda imetleva pilguga...
  Nüüd ootan pikasilmi käevõrusid!
  Meestele...naistele...lastele...
  Aitäh, Ivana!

 • Birgit Ojamets

  Kuna ma armastan käsitööna tehtud kõrvarõngaid siis minu nõrkus on ainult neid kanda ja oma riietega sobitada. Tunnen end kohe pidulikult. IVANA mulle kohe eriti meeldis, et igal kõrvarõnga mustril on sümbol ja tähendus, tundsin, et need on väga minu kohta. Karpi avades WOW efekti tekitas ka nende suurus ja kergus mida on raske mitte tähele panna kui sa neid kannad.

 • Nest gildi liige

Võta ühendust

 • Ivana OÜ

  info@ivana.ee

  Noodasküla Jaanimäe Võru vald 65229

  +37256334012

 • Tingimused

  Kõik õigused kaitstud (Ivana)

  Leheküljel oleva informatsiooni eest täname Artesanías de Colombia S.A.-d ja osalevaid kunstnikke