Wayuu kotid heelgeldatakse crochet tehnikas. Looduslikest kiududest kottide valmistamisel kasutatakse sajandeid vanu oskuseid vastavalt materjalile. Need on osaks põliskogukondade elamisviisist ja pärimuskultuurist. Iga eseme tegemine võib võtta umbes 15-30 päeva.

Kuigi Wayuud tarvitasid vanasti metsikut puuvilla ja muid kohalikke looduslikke kiude, on tänapäeval peamiseks materjaliks akrüüllõng. Et viimane oli saadaval mistahes toonides, andis Wayuudele võimaluse erksate värvikombinatsioonide kasutamiseks, mis sai nende kunstile nii iseloomulikuks. Akrüüllõnga tootmine on aga loodusele tõsiselt koormav, nõudes märkimisväärselt energiat ja mürgiste ainete kasutamist, samuti ei ole see iselagunev.

Mure lahendamiseks katsetas Ivana pikalt kohalike erinevate keskkonnasõbralike materjalidega. Tulemuseks on Ivana kujundatud ja koostöös Wayuu tarbekunstnikega heegeldatud keskkonnasõbralikust lõngast kotid - esimesed omalaadsed. Need kotid on esindatud kollektsioonis “Wayuu Kirivöö”, mis lõimib Eesti kirivöö mustreid Wayuu põlisrahva pärimusoskustega. Mõlemad kultuurid armastavad hüpnootiliste rütmidena pulseerivaid geomeetrilisi mustreid – Wayuude keeles "kanaasu".

Wayuud ise eristavad Sümaiwajat (traditsioonilise) ja Jeketnu (kaasaegse) kujundusega kotte. Esimene … “Sooritatakse poolunkti ja ühe lõngaga, disain (kanaasu) pärineb meie esivanematelt, need on osa meie kosmoloogilisest maailmast." - Marili Bonivento, Plan Bonito kogukonnast. Seevastu: "Kaasaegsed kotid on enamasti kahe lõnga tehnikas, lisada võib nahast või muust materjalist detaile, nende kujunduses oleme vabad." - Danilsa Ipuana, Macurema kogukonnast.